Wizualizacja widoku szkoły

9 listopada 2021 r. grodziska Rada Miasta podjęła uchwałę o powstaniu szkoły w Szczęsnem.
Budowę szkoły podzielono na dwa etapy.

Etapy budowy szkoły

W pierwszym powstał budynek, dla dzieci z klas 1-3 oraz oddziałów przedszkolnych.

W drugim etapie zostaną zbudowane kolejne pomieszczenia dydaktyczne, oraz sala gimnastyczna.

Docelowo szkoła przeznaczona jest dla 800 dzieci zarówno z klas 1-8 jak i oddziałów przedszkolnych.
Przetarg na drugi etap budowy władze miasta zaplanowały na koniec 2022 roku.

Aktualna organizacja pracy w szkole

Ze względu na szybko rosnące potrzeby edukacyjne władze samorządowe przyspieszyły realizację pierwszego etapu powstawania nowej szkoły, celem było możliwie jak najszybsze wykorzystanie nowego budynku.
Obecnie w szkole znalazły swe miejsce dwa oddziały klas pierwszych: pierwszy to dotychczasowi uczniowie Szkoły w Adamowiźnie, drugi to grodziscy uczniowie Szkoły Podstawowej nr 6, Radę Pedagogiczną stanowi pięcioro nauczycieli. W drodze konkursu dyrektorem szkoły została Pani Ksenia Bukowska.

Status szkoły do 31 sierpnia

Szkoła do 31 sierpnia 2022 r. jest zarządzana przez Panią Agnieszkę Rutecką – dyrektora Szkoły Podstawowej nr 6, a od 1 września 2022 r. będzie funkcjonować jako nowa placówka edukacyjna naszej gminy.

Plany na lata 2022 -2023

Plany na rok szkolny 2022/2023 zakładają, że w szkole uczyć się będą:

• cztery klasy pierwsze
  • dwie klasy drugie
  • sześć oddziałów przedszkolnych z dziećmi w wieku od 3 do 6 lat

Obwód Szkoły

Miejscowości: Opypy, Radonie, Szczęsne.

1. Ulice w miejscowościach:
    Odrano Wola: Aksamitna, Akwarelowa, Barwna, gen. S. Grota-Roweckiego, gen. W. Andersa, Kijowska, Kolorowa, Lazurowa, Łotewska, Malarska, Miodowa, Pastelowa, Purpurowa, Różowa, Słodka, Sympatyczna, Szafranowa, Tarnowska.
  2. Grodzisk Mazowiecki: Ateńska, Augustowska, Białostocka, gen. F. Kleeberga, gen. H. Dąbrowskiego, J. Wolframa, Kaliska, Kielecka, Kijowska, Litewska, Lubelska, Lwowska, Łowicka, Nadarzyńska od nr 1 do nr 39 (tylko nieparzyste), Okólna, Olsztyńska, Paryska, Płocka, Praska, Prosta, Radomska, Robotnicza, Siedlecka, Sieradzka, Suwalska, Szczęsna, Tarnowska, Toruńska, Wenecka, Wieluńska, Wileńska, Włocławska, Zacisze.